Instalace krbových kamen

Krbová kamna jsou dnes stále oblíbenějším architektonickým doplňkem interiérů a domácností, který vám navíc šetří paníze za vytápění.

Instalace krbových kamen je snadná a časově nenáročná. Pokud mají kamna teplovodní výměník realizujeme montáž krbových kamen včetně napojení na topný systém.

Instalace krbových kamen spočívá v jejich připojení na komínové těleso kouřovodem. U novostaveb je velmi často nutné zredukovat otvor  zaustění do komína na potřebný průměr, který odpovídá velikosti hrdla kouřovodu kamen. Krbová kamna musí být  postavena na podlaze z nehořlavého materiálu nebo plechové podložce. Stále více je však oblíbeno podstavné sklo.

 

Montáž krbových kamen s výměníkem do stávajícího nebo nového systému ústředního topení

Tak jako u kotlů na tuhá paliva je nutné správnou montáží krbová kamna s výměníkem ochránit proti nízkoteplotní korozi a přetopení. Nízkoteplotní korozi lze zabránit  instalací Laddomatu 21, termoregulačním ventilem s čerpadlem, nebo směšovacím ventilem se servopohonem a regulací. Zabránit přetopení kamen při výpadku proudu je možné instalovaním speciálního termostatického ventilu a jeho napojení na vodovodní řád /nikoliv studnu/, záložním zdrojem, automatickým přepnutím na samotížné vychlazení do akumulace, nebo radiátorů.

 

Montáž krbových kamen provádíme v celém regionu Jihomoravského kraje.

 

Krbová kamna Nordica

Krbová kamna s výměníkem

Kontaktujte nás