Kotle na dřevoplyn

Firma Atmos je předním výrobcem v České republice zplynovacích kotlů na dřevoplyn, které jsou velmi oblíbené mezi uživateli topícími dřevem a instalatéry, pro svou dobrou funkčnost, kvalitu a v neposlední řadě, velice příznivou cenu.

Spalování dřeva funguje na principu generátorového zplynování. Kotle na dřevoplyn Atmos jsou konstruovány pro použití s odtahovým ventilátoru, který odsává spaliny z kotle nebo s použitím tlačného ventilátoru, který vhání spalovací vzduch do kotle.

Obrácené spalování v keramickém prostoru s předehřívaným vzduchem umožňují prakticky dokonalé hoření s minimem škodlivých exhalací. Kotle na dřevo proto splňují limity pro udělení známky Ekologicky šetrný výrobek. Kotle jsou dle ČSN EN 303-5 zařazeny do třídy 3, což je podmínkou pro udělení dotace ze Státního Fondu životního prostředí.

Těleso kotle na dřevoplyn Atmos je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 8 až 3 mm. Tvoří je násypka paliva ( 6 mm) , která je ve spodní části opatřena zplynovací tryskou s podélným otvorem pro průchod spalin a plynů. Dohořívací prostor pod ní je opatřen keramickými tvarovkami pro ideální vyhoření všech spalitelných lákem s vysokou účinností při ekologicky šetrném spalování. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín.

 

Kotle na dřevo

Kotle na tuhá paliva

Kontaktujte nás