Krbová kamna

Vedle příjemného a ekologického zdroje tepla jsou v dnešní době krbová kamna také velmi oblíbeným architektonickým prvkem interiérů. Díky nim si můžete dopřát pohledu na oheň a praskající dřevo přímo v pohodlí Vašeho pokoje.

Dokonale propracovaný design, technické parametry a zpracování, řadí krbová kamna Nordica mezi špičku na našem trhu. Jejich využití je ideální jako doplňkové vytápění rodinných domů, chalup, chat a rekreačních objektů. V menších chatách se používají jako hlavní a v mnohých případech jako jediný zdroj tepla. Ve větších objektech je možné instalovat kamen více. Vždy záleží na velikosti vytápěného prostoru a jeho tepelných ztrátách.

Kachlová krbová kamna Nordica vytápí obytné prostory sáláním přes průhledové sklo a z vnějších povrchových částí kamen, odkud je teplo vyzařováno do prostoru. Dále konvenčním prouděním vzduchu kolem kamen nebo v dvojitém plášti pod okrasnou keramikou.

Pro rychlý víkendový zátop jsou nejvhodnější litinová krbová kamna Nordica, která jsou navíc hlídána proti přetopení automatickým termostatem. Právě u víkendových zátopů při rychlé potřebě tepla dochází nejčastěji k poškození kamen přetopením, což je u těchto kamen zabudovaným termostatem eliminováno.

Sortiment zahrnuje krbová kamna vhodná jak pro trvalé topení, tak i pro víkendové zátopy. Některé typy kamen jsou vybaveny plně funkční troubou nebo varnou plotnou. V nabídce jsou však i teplovodní krbová kamna s výměníkem pro připojení do stávajícího nebo nového topného systému s radiátory či podlahovým topením. Krbová kamna s teplovodním výměníkem je samozřejmě vhodné použít i pro ohřev teplé užitkové vody v nepřímotopném ohřívači.

 

Krbová kamna Nordica

Kachlová krbová kamna

Litinová krbová kamna

Krbová kamna s výměníkem

Kontaktujte nás