Montáž podlahového topení

Rozložení teplot v místnostech se díky podlahovému topení blíží ke stavu, který je ideální pro aktivní fyzické i psychické fungování lidského organizmu. Omezené proudění vzduchu snižuje prašnost na minimum a Vašim dětem nehrozí prochladnutí při hraní na studené podlaze. V novostavbách a při rekonstrukcích domů je proto montáž podlahového topení stále oblíbenější.

 

Montáž podlahového topení se skládá z několika částí:

Položení tepelné izolace – tloušťka izolace je různá dle specifických vlastností vytápěného objektu.

Montáž dilatačního pásu, popřípadě dilatační spáry – absorbuje teplotní roztažnost topné desky

Položení systémové desky – slouží pro dokonalé uchycení topného hadu a jako odrazová vrstva tepla.

Rozvedení topného hadu z rozvaděče do jednotlivých topných zón.

Montáž rozvaděče a tlaková zkouška celého systému.

Montáž regulace podlahového topení

 

Celé podlahové topení je následně zalito vrstvou betonu nebo anhydridu, čímž vznikne topná a nosná deska podlahy. Jako finální podlahovou krytinu je možné použít prakticky cokoliv - dlažba, plovoucí podlaha, parkety i koberec. Je pouze nutné ověřit, zda jsou výrobky označeny jako "vhodné pro podlahové vytápění".

Během první topné sezony dochází ke korekcím regulace, tak aby bylo dosaženo dokonalé tepelné pohody pro jednotlivé místnosti s odlišnými požadavky na teplotu. Koupelna nejteplejší – chodba nejchladnější. Spolu s tím je také nutné dodržet zásadu, aby povrchová teplota podlahy nepřesáhla 29° C.

Podlahové topení předstvuje nízkoteplotní vytápěcí systém, který je vhodný pro využívání netradičních zdrojů energie, jako jsou solární systémy nebo tepelná čerpadla. Pokud se však rozhodnete pro podlahové topení, kde bude zdroj tepelné energie kotel na tuhá paliva nebo krbová vložka s výměníkem není dnes žádný problém takový systém díky moderním regulačním prvkům navrhnout a zrealizovat.

 

Montáž podlahového topení provádíme v celém regionu Jihomoravského kraje.

 

Solární systémy

Kotle na tuhá paliva

Krbové vložky s výměníkem

Podlahové topení

Kontaktujte nás