Solární systémy

V dnešní době ohřívají solární systémy vodu v bazénech, teplou užitkovou vodu v rodinných domech, chatách, chalupách, či jiných objektech.

Díky solární energii si tak můžete užívat radosti s dětmi nebo kamarády ve vyhřátém bazénu či vířivce, nebo si dopřát vanu horké vody, kterou Vám zadarmo ohřálo Slunce.

 

Solární systémy pro ohřev teplé užitkové vody

Solární systém Vám může v ročním průměru ušetřit až 70% energie a tedy i finančních prostředků potřebných na přípravu TUV. Větším počtem kolektorů lze samozřejmě podíl solární energie zvýšit. V takovém případě je velmi ekonomicky výhodné spojení s ohřevem bazénu. Větší kolektorové plochy a tedy přebytků energie v letních měsících je použito právě k vytápění bazénu.

  

Solární systémy pro ohřev bazénů

Maximální energetické zisky jsou v letních měsících s největší sluneční intenzitou. Pomocí solárního systému si můžete koupací sezónu ve Vašem bazénu výrazně prodloužit i mimo letní období a to až na 5 měsíců v roce. Instalováním solárních kolektorů si tedy podstatně zvýšíte využití a komfort mnohdy velmi nákladné investice do vybudování bazénu. Solární systémy je samozřejmě možné také použít pro vyhřívání interiérových bazénů s celoročním provozem.

Pokud je navrhován solární systém pro ohřev bazénu, je ve většině případů vhodné tento systém doplnit o přípravu TUV. Kolektorové pole bývá často tak velké, že ohřát pár litrů vody v zásobníku na TUV nečiní celému systému žádný problém. Tímto rozšířením navíc splníte podmínku pro získání státní dotace a v konečném součtu Vás tedy vyjde celá investice levněji. Toto zařízení Vám bude navíc šetřit výdaje za energii, kterou v současné době ohříváte TUV.


- ušetříte 70% nákladů na ohřev vody

- státní dotace 50 - 60 tisíc Kč

- prodloužení koupací sezony v bazénu

- instalace na všechny typy střech nebo fasádu

- naprosto ekologický zdroj energie

 

Pro realizaci solárních systémů používáme pouze špičkové kvalitní komponenty s vysokou životností, které jsou prověřené dlouholetou praxí. Vždy však dbáme na to aby byl pro zákazníka zachován co nejlepší poměr cena / kvalita.

Solární systémy realizujeme v celém regionu Jihomoravského kraje.

 

Solární kolektory

Kontaktujte nás