Sporáky na dřevo a tuhá paliva

Dokonale propracovaný design, technické parametry a zpracování řadí kuchyňské sporáky na tuhá paliva Nordica mezi špičku na našem trhu.

 

Využití kuchyňských sporáků na dřevo a tuhá paliva je ideální jako doplňkové vytápění rodinných domů, chalup, chat a rekreačních objektů. V menších chatách se používají jako hlavní a v mnohých případech jako jediný zdroj tepla. Ve větších objektech je možné instalovat kamen více. Vždy záleží na velikosti vytápěného prostoru a jeho tepelných ztrátách.

Kuchyňské sporáky na dřevo a tuhá paliva Nordica mají odnímatelné kruhy litinové plotny v místě nad ohništěm umožňují vaření přímo na otevřeném ohni. Velikost ploten je navržena tak, aby mohly dilatovat, nedeformovali se a nepraskali. Snadné otvírání dvířek i zásobníku na dřevo, prostorné litinové ohniště s pohyblivým roštem, který lze polohovat, významně usnadňují obsluhu. Kuchyňské sporáky Nordica nabízí připojení kouřovodu z pravé a výjimečně levé strany a také z horní nebo zadní části sporáku.

Přesná regulace primárního a sekundárního vzduchu zabezpečují čistý pohled do ohniště po dlouhou dobu. Kuchyňské sporáky na tuhá paliva a dřevo s velkým proskleným spalovacím prostorem a prosklenými dvířky umožňují sledovat průběh pečení v troubě spolu s krásným pohledem na plápolající oheň. Trouba je vybavena u mnoha typů sporáků teploměrem pro kontrolu dokonalého pečení.

Dvojitým opláštěním kuchyňského sporáku na tuhá paliva a dřevo je u podlahy nasáván studený vzduch, který se ohřeje a poté proudí otvory pod plotnou do okolí. Tak je teplý vzduch šířen rychle a rovnoměrně po celé místnosti. V nabídce jsou však i kuchyňské sporáky s teplovodním výměníkem pro připojení radiátorů, podlahového topení nebo ohřevu vody.

 

Kuchyňské sporáky Nordica

Kontaktujte nás