Zplynovací kotle na dřevo a hnědé uhlí

Tyto kotle jsou konstruovány na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru, který odsává spaliny z kotle.

Doporučeným palivem je hnědé uhlí ořech 1 a suché polenové dřevo. Náhradním palivem jsou ostatní druhy hnědého uhlí, brikety nebo dřevěné brikety. Zplynovací kotle na dřevo a hnědé uhlí Atmos mají velmi snadnou obsluhu. Palivo je nutné přikládat v průměru dvakrát až pětkrát denně, popel je možné vybírat dokonce až za sedm dní. Oba intervaly však významně závisí na kvalitě a poměru použitého paliva.

Těleso zplynovacího kotle na dřevo a hnědé uhlí Atmos je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušťce 6 až 3 mm. Je tvořeno dvěma nad sebou posazenými komorami, vrchní slouží jako zásobník paliva, spodní jako spalovací komora a popelník. Mezi nimi je umístěn nový, patentem chráněný otočný rošt, který umožňuje dokonalé zplynování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a snadné odstraňování popela. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín.

Kombinované zplynovací kotle na dřevo a uhlí Atmos, se snadnou obsluhou a čištěním, pro Vás představují nejlevnější ekologický zdroj tepla.

Současné podmínky SFŽP však nedovolují při instalaci kombinovaného kotle na dřevo a uhlí žádat o státní podporu v rámci dotací pro domácnosti na ekologické vytápění.

 

Zplynovací kotle na dřevo a uhlí

Kontaktujte nás