Nordica Isotta s troubou - krbová kamna

Nezaměnitelný propracovaný design, boční přikládání, velké krbové prosklení, plně funkční velká trouba a vysoká akumulace tepla. To jsou litinová krbová kamna Nordica Isotta s troubou, dvojitým spalováním a maximální účinností.

Akce

Doprava po celé ČR ZDARMA


Dostupnost: vyprodáno
Naše cena s DPH: 78 900 Kč
Sleva na příslušenství: -310 Kč Ks    KOUPIT

Podrobný popis produktu

Celolitinová krbová kamna Isotta s troubou jsou novinkou s novým vylepšeným spalovacím procesem. Kamna disponují dvoustupňovým spalováním s neuvěřitelnou účinností 83,1 % a výkonem 11,5 kW.

Výbavou kamen je roztápěcí klapka, automatický termostat na přívodu primárního vzduchu a dvířka pro boční přikládání. Stěny spalovacího prostoru jsou dvojité. Součástí je odnímatelný popelník velkých rozměrů. Povrchová úprava kamen je vysoce odolný smalt.

Velká trouba, do které se bez problémů vejde i husa, je obložena mastkovými kameny pro maximální udržení konstantní teploty ve všech částech vnitřního prostoru trouby.

Teplo do prostoru je předáváno převážně sáláním z velké plochy povrchu kamen. To je vhodné jak na vytápění rodinných domů tak chalup, horských penzionů a podobných objektů.

Krbová kamna Isotta se vyrábí v provedení bez trouby ale i s varnou plotnou Nordica Isotta s varnou plotnou


Výroba kamen začíná v nejmodernější slévárně v Německu, která zaručuje stabilní dodávky s vysokou kvalitou. Smontování dílů probíhá již ve výrobním závodě Nordica. Zde je důležité aby jednotlivé díly byly při montáži kvalitně utěsněny a sešroubovány. Falešné přisávání by snižovalo regulovatelnost a zhoršovalo proces hoření Na primárním vzduchu je instalován bimetalový termostat. Ten v závislosti na teplotě pláště pouští nebo uzavírá vzduch. Tato automatika je výhodná pro dokonalé vyhoření uhlíků dřeva.

Sekundární vzduch s jemnou regulací je nasáván pod plotnou do litinového labyrintu (silné nahřátí vzduchu), tak aby vyšel nahoře uvnitř ohniště a omýval sklo od usazenin. Dále působí na hoření plynů nad palivem. Před výstupem kouře do komínu je instalován speciální litinový deflektor, sloužící jako katalyzátor. Obecně katalyzátory snižují oxidy uhlíku. A to je také tento případ. Další účinkem je že plyny mají delší cestu a víc tepla zůstane v kamnech. Zamezuje přístupu plamenů do komína a snižuje teplotu plynů. Důsledkem je vysoká účinnost 83% a nižší emise CO2.

Deflektor způsobuje, že zůstává více tepla v kamnech a to je nevhodné při roztápění. Otevřením roztápěcí klapky jdou plyny přímou cestou do komínu, rychle ho nahřejí a vytvoří potřebný komínový tah. Po rozhoření se uzavře a kamna jsou připravena na optimální provoz.

Aby při přikládání paliva nevnikal žádný kouř do místnosti jsou z pravé strany menší dvířka, kterými se dají vkládat polena až 60 cm dlouhá. Otočný rošt s popelníkem umožňuje topit přes noc také briketami.


Technické parametry

Výkon (kW):11,5
Výhřevnost (m²/m³):150/400
Účinnost (%):83,1
Možnost napojení externího vzduchu:ne
Napojení kouřovodu:horní
Průměr kouřovodu (mm):150
Hmotnost (kg):293
Rozměry (šířka x výška x hloubka):795 x 1244 x 530
Rozměry dvířek (šířka x výška x hloubka):519 x 305
Rozměry topeniště (šířka x výška x hloubka):597 x 360 x 290
Rozměry trouby (šířka x výška x hloubka):443 x 290 x 305
Maximální délka dřeva (mm):530

Ke stažení:

» Isotta s troubou - nákres


Další fotografie

Isotta s troubou - boční přikládání Isotta s troubou - boční přikládání

Související produkty

Podstavné plechy pod krbová kamna

Podstavné plechy pod krbová kamna

1 631 Kč

Oboustranný černý smalt.

Podstavné plechy pod krbová kamna mají tloušťku materiálu 2mm.

VÍCE

Silnostěnné kouřovody Save průměr 150

Silnostěnné kouřovody Save průměr 150


Oboustranně smaltované kouřovody Save o průměru 150 mm v černé polomatné barvě. Tloušťka materiálu 1,2 mm.

VÍCE