Atmos C 20 S - kotel
Zplynovací kotel na dřevo a uhlí Atmos C 20S s chladící smyčkou je vybaven speciálním otočným roštem.
Kotel Atmos C 20 S využívá odtahového ventilátoru, který je po dohoření automaticky spalinovým termostatem vypnut.
Doprava po celé ČR ZDARMA
Provádíme montáž
Podrobný popis produktu
Kotel Atmos C 20 S je konstruován pro spalování dřeva a hnědého uhlí na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru, který odsává spaliny z kotle.
Těleso kotle C 20S je vyrobeno jako svařenec z kvalitních ocelových plechů o tloušžce 6 až 3 mm. Je tvořeno dvěma nad sebou posazenými komorami, vrchní slouží jako zásobník paliva, spodní jako spalovací komora a popelník. Mezi nimi je umístěn nový, patentem chráněný otočný rošt, který umožňuje dokonalé zplynování uhlí a dřeva jednotlivě nebo dohromady a snadné odstraňování popela. V zadní části tělesa kotlů je svislý spalinový kanál, opatřený ve vrchní části zatápěcí záklopkou. Vrchní část spalinového kanálu je opatřena odtahovým hrdlem pro připojení na komín.
TIP: Pokud jste se rozhodli pro zakoupení tohoto kotle, neváhejte s jeho objednáním až na podzim. Tyto kotle jsou k dostání maximálně do konce prázdnin!!
Technické parametry
Výkon (kW): | 25 |
Účinnost (%): | 81 - 84 |
Průměr kouřovodu (mm): | 152 |
Předepsaný tah komína (Pa): | 23 |
Hmotnost (kg): | 298 |
Objem vody v kotli (l): | 64 |
Objem násypky (l): | 100 |
Maximální délka dřeva (mm): | 330 |
Minimální teplota vratné vody (°C): | 65 |
Maximální tlak topného systému (Bar): | 2,5 |
Připojovací napětí (V / Hz): | 230/50 |
Ke stažení:
»
Rozměry kotle (pdf - 130kB)