Nordica America - sporák

Největší celolitinový sporák Nordica America s velkou troubou a obrovským topeništěm je ideální pro každodenní topení a vaření. Velká varná plotna hřeje ihned po zatopení. Dokonale zpracovaná masivní litina akumuluje velké množství tepla.

Doprava po celé ČR ZDARMA

Provádíme montáž


nero
     108 871 Kč

crema
     114 906 Kč


Dostupnost: na dotaz
Naše cena s DPH: 108 871 Kč
Sleva na příslušenství: -5729 Kč Ks    KOUPIT

Podrobný popis produktu

Celolitinový sporák Nordica America s nejnovějším třízónovým spalováním. Mezi hlavní přednosti patří bezkonkurenčně velké topeniště z litiny a materiálu IRONKER®, pohyblivý rošt, dvojnásobné prosklení dvířek a velká trouba na pečení. Obrovské topeniště umožňuje také grilovat přímo na ohništi. Je však pro to nutné přiobjednat speciální rošt. Velký popelník umožňuje topit nepřetržitě i několik dní. Zdvihací systém roštu umožňuje výrazně snížit výkon sporáku zejména pro letní provoz. Litinová plotna má odnímatelné kruhy jak nad ohništěm tak nad troubou. Tím umožňuje vaření na otevřeném ohni a plotna tak může dilatovat, nedeformuje se a nepraská. Regulační kolečko umožňuje přepínat předávání tepla na plotnu nebo troubu. Díky proskleným dvířkům si můžete dopřát krásný pohled na plápolající oheň a kontrolovat průběh pečení v troubě s integrovaným teploměrem. Celá trouba je oboustraně potažená smaltem, takže je uvnitř vždy hygienická a povrch je odolný proti propálení. Úplně dole je vysouvací šuplík, který se používá jako zásobník dřeva. Všechna dvířka jsou osazená na precizních pantech s vratným perem. Madla a ochranný rám kolem celého sporáku je chromovaný. Kouřovod lze připojit uprostřed na plotně či v zadní části.

Přenos tepla do místnosti je prouděním vzduchu ohřívaným mezi dvěma plášti, sáláním přes sklo a varnou plotnu. Masivní litinové části akumulují velké množství tepla, které je po dohoření dále předáváno do prostoru.

Regulace hoření i optimalizace nastavení se provádí stejně jako u kamen. Primární vzduch se po roztopení kamen zavírá a vstupuje do procesu hoření ohřátý sekundární vzduch. Ten jednak udržuje oplachem čisté sklo a spaluje uvolněné plyny ze dřeva – dvojité spalování. Pro využití zbytkové energie v plynech je instalován přímo v ohništi třetí vzduch, který je pevně nastaven. Terciální vzduch, který je silně ohřátý ještě o něco zvýší účinnost ale především sníží emise oxidu uhličitého. Pro další zvýšení účinnosti je uvnitř sporáku také systém nerezových deflektorů - prodlužují dráhu plynů, které mohou déle dohořívat.

Technické parametry

Výkon (kW):10
Výhřevnost (m²/m³):115/300
Účinnost (%):75,6
Možnost napojení externího vzduchu:ne
Napojení kouřovodu:horní/zadní
Průměr kouřovodu (mm):160
Hmotnost (kg):321
Rozměry dvířek (šířka x výška x hloubka):300 x 405
Rozměry topeniště (šířka x výška x hloubka):400 x 410 x 460
Rozměry trouby (šířka x výška x hloubka):436 x 418 x 430
Maximální délka dřeva (mm):400

Ke stažení:

» America - nákres
» America - ovládání
» America - zastavovací rozměry


Další fotografie

Nordica America - detail trouby Nordica America - horní varná plotna Nordica America - zdvihací rošt topeniště

Související produkty

Grilovací rošt

Grilovací rošt

1 981 Kč

Nerezový grilovací rošt pro sporáky America a Cucinotta.

VÍCE

Silnostěnné kouřovody Save průměr 160

Silnostěnné kouřovody Save průměr 160


Oboustranně smaltované kouřovody Save o průměru 160 mm v černé polomatné barvě. Tloušťka materiálu 1,2 mm.

VÍCE