Nordica Focolare 70 prisma - krbová vložka

Špičková litinová krbová vložka Nordica Focolare 70 prisma s panoramatickým sklem a možností napojení externího vzduchu.

Trojité spalování zabezpečuje nejlepší proces spalování dřeva a nejnižší emise.

Doprava po celé ČR ZDARMA


Dostupnost: na dotaz
Naše cena s DPH: 36 075 Kč Ks    KOUPIT

Podrobný popis produktu

Tato litinová krbová vložka Nordica Focolare 70 prisma s panoramatickým sklem umožňuje přikládání polen až 50 cm dlouhých. Kovové madlo – držátko je dostatečně velké pro pohodlné otvírání a na vložce zapadá do „rolničky“. Tím je zaručeno i při vysokých teplotách vždy dobré a lehké otvírání. Vrchní část vložky je zcela nové konstrukce, vysoká asi 12 cm ve které jsou dva nerezové deflektory. Vnitřní stěna tohoto litinového dílu je tvořena mnoha jehlany, které mají za úkol vytvořit velkou turbulenci plynů. Rychlost plynů se zpomalí a dojde k dokonalému smíchání s předehřátým vzduchem. Účinnost je 79,7 %. Odcházející CO je 0,09 % a tato hodnota je tak nízká, že při provozu není vidět kouř z komína. Také zanášení kouřovodů a komínu je minimální. Kouřový výstup je v horní části s dvojí možností velikosti kouřovodu – buď Ø 180 mm - usazeno vnitřně do hrdla, nebo Ø 200 mm - nasazeno na vnější část hrdla. Ve středové části vložky je popelník pro snadné odstranění popela. Pro rychlé a jednoduché roztopení je pod rošt přiváděn regulovatelný primární vzduch. Sekundární vzduch je také jemně regulovatelný a silně ohřátý, ale navíc je vstup osazen hrdlem pro připojení ohebné flexibilní Al. trubky o velikosti Ø 100 mm. Druhá strana se zpravidla připojuje na výstup přisávání venkovního vzduchu. Tím je jednoduše vyřešen problém přisávání vzduchu na hoření zvenku. Třetí terciální vzduch vstupuje vně vložky automaticky do zadní litinové desky ohniště, kde se silně ohřeje a vystupuje malými otvory – tryskami pod první deflektor. Tím se nejen zabránilo přehřívání zadní části, ale prakticky je odstraněno praskání a deformace při přetopení. Vložka stojí na třech litinových nožičkách s výškovým nastavováním. Teplo do prostoru se přenáší sáláním. Pro převod sálavého tepla na ohřátý vzduch se na zvláštní objednávku dodává teplovzdušný plášť, který je osazen čtyřmi výstupy s hrdly na připojení Al. flexibilních hadic o Ø 150 mm. Při potřebě většího množství předávaného teplého vzduchu je k teplovzdušnému plášti možno objednat axiální ventilátor (800 m3/min) s regulací otáček v pěti stupních, teplotním čidlem (zapíná při 50°C) a dálkovým ovladačem. Pro informaci je při provozu ventilátor velmi tichý – asi jako lednička.

Nová konstrukce krbové vložky umožňuje volbu otvírání dvířek vpravo nebo vlevo. Z výroby jsou dvířka namontována z pohledu do topeniště - madlo vlevo a panty vpravo. Pokud chcete využít otočení dvířek je nutné uvézt do poznámky požadavek na přemontáž dvířek na druhou stranu.

Tato krbová vložka se vyrábí v několika různých variantách:

s oblým sklem - Nordica Focolare 70 tondo - krbová vložka
s rovným sklem - Nordica Focolare 70 přímá - krbová vložka

Technické parametry

Výkon (kW):9
Účinnost (%):79,7
Možnost napojení externího vzduchu:ano
Průměr napojení externího vzduchu (mm):150
Průměr kouřovodu (mm):180/200
Hmotnost (kg):165
Rozměry (šířka x výška x hloubka):693 x 1025-1125 x 578
Rozměry topeniště (šířka x výška x hloubka):493 x 404 x 350
Maximální délka dřeva (mm):400

Ke stažení:

» Energetický & emisní štítek
» ES prohlášení o shodě
» Focolare 70 - montáž ventilátoru
» Focolare 70 - ovládání
» Focolare 70 - ovládání ventilátoru
» Focolare 70 - schéma zapojení ventilátoru
» Focolare 70 Prisma - nákres


Související produkty

Teplovzdušný plášť Focolare

Teplovzdušný plášť Focolare

3 415 Kč

Teplovzdušný plášť ke krvovým vložkám Nordica Focolare řady 70 pro rozvod teplého vzduchu do dalších místností.

VÍCE

Silnostěnné kouřovody Save průměr 200

Silnostěnné kouřovody Save průměr 200


Oboustranně smaltované kouřovody Save o průměru 200 mm v černé polomatné barvě. Tloušťka materiálu 1,2 mm.

VÍCE

Silnostěnné kouřovody Save průměr 180

Silnostěnné kouřovody Save průměr 180


Oboustranně smaltované kouřovody Save o průměru 180 mm v černé polomatné barvě. Tloušťka materiálu 1,2 mm.

VÍCE