Nordica Insert 60 V přímá - krbová vložka

Litinová krbová vložka Nordica Insert 60 V rovné sklo má dva zabudované ventilátory s elektronickou regulací. Dvoustupňové spalování s vysokou účinností a možnost napojení externího přívodu vzduchu.

Akce

Doprava po celé ČR ZDARMA


Dostupnost: vyprodáno
Naše cena s DPH: 25 250 Kč
Sleva na příslušenství: -280 Kč Ks    KOUPIT

Podrobný popis produktu

Konstrukce krbové vložky Nordica Insert 60 V s rovným sklem je celolitinová. To znamená, že jednotlivé díly ohniště jsou sešroubované. Vně je ocelový plášť, kde od spodu nebo od předu prochází vzduch a ohřívá se. Výstup teplého vzduchu je buď v přední části nad dvířky nebo může být odveden do vedlejší místnosti nebo do patra dvěma teplovzdušnými výstupy. Dva zabudované 15W ventilátory podporují přirozené proudění vzduchu. Regulace otáček a teplotní čidlo je ve standardu. Zabudovaná litinová deska umístěná nad ohništěm před výstupem kouře do kouřovodu slouží jako katalyzátor. Pro snadné roztápění do studeného komínu se tento katalyzátor dá vyřadit zabudovanou klapkou. Také při přikládání se tato klapka otvírá a snižuje možnost úniku kouře při přikládání. Regulace primárního a sekundárního vzduchu, tj. dvojité sekundární hoření, je skoro dovedené k dokonalosti. Litinový rošt a vyjímatelný popelník je samozřejmostí.

Všechny krbové vložky řady Insert 60, 70, 80 a 100 jsou plně funkční i bez zapnutých zabudovaných ventilátorů (2 x 15 W = 100 až 150 m3/h). Ohřev vzduchu probíhá mezi plášti – konvekce. Pro urychlení ohřevu vzduchu v místnosti je možno použít zabudované ventilátory. Při jejich provozu na maximální otáčky se zvyšuje jejich hlučnost, která je způsobena rychlým průchodem vzduchu. Při vypnutých ventilátorech není narušen průchod vzduchu mezi pláštěm a nemůže dojít k přehřátí krbové vložky.

Nová konstrukce krbové vložky umožňuje volbu otvírání dvířek vpravo nebo vlevo. Z výroby jsou dvířka namontována z pohledu do topeniště - madlo vlevo a panty vpravo. Pokud chcete využít otočení dvířek je nutné uvézt do poznámky požadavek na přemontáž dvířek na druhou stranu.

Tato krbová vložka se vyrábí i ve větším provedení Nordica Insert 70 V přímá

Technické parametry

Výkon (kW):7
Účinnost (%):81,3
Možnost napojení externího vzduchu:ano
Průměr napojení externího vzduchu (mm):120
Průměr kouřovodu (mm):160
Hmotnost (kg):117
Rozměry (šířka x výška x hloubka): 595 x 500 x 440
Rozměry topeniště (šířka x výška x hloubka):400 x 280 x 320
Maximální délka dřeva (mm):350

Ke stažení:

» Energetický & emisní štítek
» ES prohlášení o shod
» Insert 60 - otvor pro přívod externího vzduchu
» Insert 60 - ovládání
» Insert 60 Přímá - nákres
» Proudění vzduchu u krbových vložek řady Insert


Související produkty

Silnostěnné kouřovody Save průměr 160

Silnostěnné kouřovody Save průměr 160


Oboustranně smaltované kouřovody Save o průměru 160 mm v černé polomatné barvě. Tloušťka materiálu 1,2 mm.

VÍCE