Nordica Rosa Maiolica - sporák

Velký luxusní kachlový sporák Nordica Rosa Maiolica s průhledem do prostorného topeniště. Masivní kachle s velkou akumulací tvoří i svislé hrany kamen.

Doprava po celé ČR ZDARMA

Provádíme montáž


bílá
     48 300 Kč

cappuccino
     48 300 Kč

bordo
     48 300 Kč


Dostupnost: na dotaz
Naše cena s DPH: 48 300 Kč Ks    KOUPIT

Podrobný popis produktu

Celolitinový sporák Nordica Rosa Maiolica s funkcí dvojitého spalování a kachlovým obkladem se těší již mnoho let největší oblibě. Mezi hlavní přednosti patří prostorné litinové topeniště s pohyblivým roštem a velkým prosklením. Velký popelník umožňuje topit nepřetržitě i několik dní. Litinová plotna má odnímatelné kruhy nad ohništěm, tím umožňuje vaření na otevřeném ohni a může dilatovat, nedeformuje se a nepraská. Na plotně je také regulační páčka s možností přepínání tepla na plotnu nebo troubu. Do plotny lze vsadit nerezový kamnovec pro ohřev vody. Díky proskleným dvířkům si můžete dopřát krásný pohled na plápolající oheň a kontrolovat průběh pečení ve velké troubě s integrovaným teploměrem. Celá trouba je oboustraně potažená smaltem, takže je uvnitř vždy hygienická a povrch je odolný proti propálení. Dvířka pod ohništěm se používají na popelník, stejná dvířka vedle ukrývají prázdný prostor k sušení či rozmrazování. Úplně dole je velký vysouvací šuplík, který se používá jako zásobník dřeva. Všechna dvířka jsou osazená na precizních pantech s vratným perem a ovládací kličky mají izolovaná držadla. Kulatá madla a ochranný rám kolem celého sporáku je chromovaný. Kouřovod lze připojit na pravé straně na plotně či v zadní části.

U podlahy je nasáván studený vzduch, který se ohřeje mezi pláštěm a kachlovým obkladem a poté proudí otvory pod plotnou do místnosti. Tak se teplý vzduch šíří rychle a rovnoměrně po místnosti. Toto teplovzdušné vytápění nepotřebuje žádnou ventilaci aby se ohřály i vzdálená místa vytápěného prostoru.

Regulace hoření i optimalizace nastavení se provádí stejně jako u kamen. Regulačním kolečkem u popelníku je roztápěcí primární vzduch. Po roztopení se zavírá a vstupuje do procesu hoření ohřátý sekundární vzduch regulovaný šoupátky nad přikládacími dvířky. Ten jednak udržuje oplachem čisté sklo a spaluje uvolněné plyny ze dřeva – dvojité spalování. Pro využití zbytkové energie v plynech je instalován přímo v ohništi třetí vzduch, který je silně ohřátý a ten ještě o něco zvýší účinnost ale především sníží emise oxidu uhličitého. Pro zvýšení účinnosti je uvnitř sporáku také systém nerezových deflektorů - prodlužují dráhu plynů, které mohou déle dohořívat.

Tento sporák je větší variantou sporáku Nordica Rosetta Maiolica

Technické parametry

Výkon (kW):6,5
Výhřevnost (m²/m³):75/200
Účinnost (%):78,9
Možnost napojení externího vzduchu:ne
Napojení kouřovodu:pravý - horní/zadní
Průměr kouřovodu (mm):150
Hmotnost (kg):196
Rozměry dvířek (šířka x výška x hloubka):223 x 265
Rozměry topeniště (šířka x výška x hloubka):270 x 340 x 400
Rozměry trouby (šířka x výška x hloubka):330 x 298 x 410
Maximální délka dřeva (mm):350

Ke stažení:

» Rosa - nákres
» Rosa - ovládání
» Rosa - zastavovací rozměry


Související produkty

Kamnovec

Kamnovec

894 Kč

Nerezová nádoba na teplou vodu pro sporáky Rosa, Rosetta, Sovrana, Romantica 3,5 a 4,5.

VÍCE

Kouřovody Save průměr 150

Kouřovody Save průměr 150


Oboustranně smaltované kouřovody Save o průměru 150 mm v černé polomatné barvě. Tloušťka materiálu 0,6 mm.

VÍCE