Nordica Rosa - sporák

Dvouplášťový kachlový sporák Nordica Rosa s velkým proskleným topeništěm a troubou.

Precizní provedení se zesílenou litinovou plotnou a všemi dvířky z litiny umocňuje dojem bytelného výrobku.

Doprava po celé ČR ZDARMA

Provádíme montáž


bordo
     44 065 Kč

liberty pergamena
     44 065 Kč

liberty bordo
     44 065 Kč

mastek
     44 065 Kč


Dostupnost: na dotaz
Naše cena s DPH: 44 065 Kč Ks    KOUPIT

Podrobný popis produktu

Celolitinový kuchyňský sporák Nordica Rosa s funkcí dvojitého spalování a kachlovým obkladem se těší již mnoho let největší oblibě. Mezi hlavní přednosti patří prostorné litinové topeniště s pohyblivým roštem a velkým prosklením. Velký popelník umožňuje topit nepřetržitě i několik dní. Litinová plotna má odnímatelné kruhy nad ohništěm, tím umožňuje vaření na otevřeném ohni a může dilatovat, nedeformuje se a nepraská. Na plotně je také regulační páčka s možností přepínání tepla na plotnu nebo troubu. Do plotny lze vsadit nerezový kamnovec pro ohřev vody. Díky proskleným dvířkům si můžete dopřát krásný pohled na plápolající oheň a kontrolovat průběh pečení ve velké troubě s integrovaným teploměrem. Celá trouba je oboustraně potažená smaltem, takže je uvnitř vždy hygienická a povrch je odolný proti propálení. Dvířka pod ohništěm se používají na popelník, stejná dvířka vedle ukrývají prázdný prostor k sušení či rozmrazování. Úplně dole je velký vysouvací šuplík, který se používá jako zásobník dřeva. Všechna dvířka jsou osazená na precizních pantech s vratným perem a ovládací kličky mají izolovaná držadla. Kulatá madla a ochranný rám kolem celého sporáku je chromovaný. Kouřovod lze připojit na pravé straně na plotně či v zadní části.

U podlahy je nasáván studený vzduch, který se ohřeje mezi pláštěm a kachlovým obkladem a poté proudí otvory pod plotnou do místnosti. Tak se teplý vzduch šíří rychle a rovnoměrně po místnosti. Toto teplovzdušné vytápění nepotřebuje žádnou ventilaci aby se ohřály i vzdálená místa vytápěného prostoru.

Regulace hoření i optimalizace nastavení se provádí stejně jako u kamen. Regulačním kolečkem u popelníku je roztápěcí primární vzduch. Po roztopení se zavírá a vstupuje do procesu hoření ohřátý sekundární vzduch regulovaný šoupátky nad přikládacími dvířky. Ten jednak udržuje oplachem čisté sklo a spaluje uvolněné plyny ze dřeva – dvojité spalování. Pro využití zbytkové energie v plynech je instalován přímo v ohništi třetí vzduch, který je silně ohřátý a ten ještě o něco zvýší účinnost ale především sníží emise oxidu uhličitého. Pro zvýšení účinnosti je uvnitř sporáku také systém nerezových deflektorů - prodlužují dráhu plynů, které mohou déle dohořívat.

Sporák Nordica Rosa se vyrábí také v provedení s teplovodním výměníkem Nordica TermoRosa nebo v luxusnější verzi Nordica Rosa Maiolica

Technické parametry

Výkon (kW):6,5
Výhřevnost (m²/m³):75/200
Účinnost (%):78,9
Možnost napojení externího vzduchu:ne
Napojení kouřovodu:pravý - horní/zadní
Průměr kouřovodu (mm):150
Hmotnost (kg):178
Hmotnost - provedení mastek (kg):197
Rozměry dvířek (šířka x výška x hloubka):223 x 265
Rozměry topeniště (šířka x výška x hloubka):270 x 340 x 400
Rozměry trouby (šířka x výška x hloubka):330 x 298 x 410
Maximální délka dřeva (mm):350

Ke stažení:

» Rosa - nákres
» Rosa - ovládání
» Rosa - zastavovací rozměry


Další fotografie

Rosa - mastek

Související produkty

Kamnovec

Kamnovec

894 Kč

Nerezová nádoba na teplou vodu pro sporáky Rosa, Rosetta, Sovrana, Romantica 3,5 a 4,5.

VÍCE

Podstavné plechy pod krbová kamna

Podstavné plechy pod krbová kamna

1 631 Kč

Oboustranný černý smalt.

Podstavné plechy pod krbová kamna mají tloušťku materiálu 2mm.

VÍCE

Kouřovody Save průměr 150

Kouřovody Save průměr 150


Oboustranně smaltované kouřovody Save o průměru 150 mm v černé polomatné barvě. Tloušťka materiálu 0,6 mm.

VÍCE