Přestavba litinových kotlů - zavodněný podstavec

Přestavbová sada vám umožní předělat starý litinový kotel na automatický na uhlí nebo pelety. Stávající kotel tak budete moci dále provozovat s vyšší účinností, nižšími emisemi, ovládat pokojovým termostatem, ale i nadále topit s ručním přikládáním.

Tollfree

Provádíme montáž


kotel 4 články
     43 915 Kč
kotel 5 článků
     43 915 Kč
kotel 6 článků
     43 915 Kč
kotel 7 článků
     48 820 Kč
kotel 8 článků
     48 820 Kč

Dostupnost: na dotaz
Naše cena s DPH: 43 915 Kč Ks    KOUPIT

Podrobný popis produktu

Tuto přestavbovou sadu litinových kotlů se zavodněným podstavcem je možné použít ke kotlům:

- Viadrus U22
- Viadrus U26


Přestavby litinových kotlů na automaty jsou levnější než pořízení nového automatického kotle
Pro zákazníky, kteří preferují litinové výměníky a nechtějí se zbavit svých starých litinových kotlů, je to způsob jak si nejlevnějším způsobem pořídit automatický kotel. Díky přestavbové sadě, v pravém nebo levém provedení, Vám může litinový kotel sloužit ještě dlouhá léta i po roce 2022, kdy již nebude možné provozovat kotle ve třídě 1. a 2.

Ušetříte velké množství času
Kotel s přestavbovou sadou Benekov je nutné obsluhovat jednou za 2 - 5 dnů, záleží na tom jak je venku velká zima. Už nebudete muset několikrát denně chodit ke kotli zatápět, přikládat a vyhrabávat popel.

Ušetříte náklady na palivo
Při použití keramických deflektorů významě vzroste účinnost litinového výměníku. Přestavbová sada se zavodněným podstavcem navíc zvýší účinnost kotle o další 3 %. Především však automatický provoz kotle umožňuje připojení pokojového termostatu. Díky tomu je možné kotel ovládat z pohodlí pokoje dle Vámi zvolené teploty. Tím je zamezeno zbytečnému přetápění místností, což představuje šetření paliva a nákladů za vytápění.

Provoz s přestavbovou sadou Benekov znamená výrazné snížení emisí
Běžné litinové kotle s ručním přikládáním dosahují emise podle 1. nebo 2. třídy normy ČSN EN 303-5. Běžné automatické kotle a tedy i přestavby dosahují při spalování uhlí emisí, které odpovídají zařazení do 3. třídy podle normy ČSN EN 303-5. Vhodným seřízením kotle lze i při spalování uhlí dosáhnout takového stavu, že sousedi nepoznají, že topíte uhlím. Kouř z nekvalitního spalování už nebude obtěžovat ani Vás ani je.

Provoz kotle po roce 2022
Prohlášení výrobce přestavbových sad, firmy Benekov: Pokud je použita přestavbová sada Benekov, a tato je nainstalována odbornou firmou, která má platné oprávnění k instalaci, servisu a revizi od firmy Benekov, a tato sada je správně seřízena, bude při spalování hnědého uhlí Ořech2 dosaženo parametrů 3. třídy podle normy ČSN EN 303-5. Takovéto zařízení tedy vyhovuje novele zákona o ochraně ovzduší, schválené Poslaneckou sněmovnou dne 10. 2. 2012.

Zapojení kotlů s přestavbovou sadou Benekov se zavodněným podstavcem do systému UT
Řídící jednotka přestavby umí ovládat jeden topný okruh a jeden okruh ohřevu vody v nepřímotopném nebo kombinovaném zásobníku. Standardními prvky lze systém rozšířit na potřebný počet okruhů topných i ohřevu vody. Přestavbovou sadu se zavodněným podstavcem není možné zapojit na samotížný systém UT.


Přednosti přestavbových sad Benekov

- Při montáži naší firmou bude kotel způsobilý k provozování i po roce 2022 a záruka přestavbové sady je prodloužena na 5 let.

- Na přestavbových sadách se používají dlouhodobě odzkoušené elektrokomponenty značkových výrobců jako je Siemens nebo EBM, které zaručují dlouhou životnost.

- Využití moderních motorů a ventilátorů znamená velkou úsporu nákladů na elektřinu. Příkon přestavbové sady je pouhých 84 W. Denní spotřeba elektrické energie se tedy pohybuje na úrovni od 0,7 do 1,0 kWh.

- Tlačítko reversního chodu šnekového podavače vyřeší naprostou většinu problémů při případném zaseknutí paliva nebo jiného předmětu v podavači.

- Řídící jednotka Ekomax je jednoduchá na ovládání, přehledná, intuitivní a s grafickým displejem. Dlouhodobě je využívaná u více než 6000 kotlů dodaných firmou Benekov a zaručuje vysokou míru spolehlivosti provozu kotle.

- Firma Benekov má již 60 let tradice v oboru topenářské techniky a dodává dlouhodobě vyzkoušené a spolehlivé řešení.

- Firma Benekov se specializuje na výrobu automatických kotlů na tuhá paliva od roku 1998 a patří mezi evropské lídry ve vývoji univerzálních kotlů na biomasu, uhlí, alternativní pelety a další typy nestandardních paliv.